Kíváncsi vagy arra, hogyan és miért történt az MR2-Petőfi átpozicionálása? Mindezt meghallgathatod élőben attól, aki a közrádió egészének átalakítását levezényelte, a Magyar Rádió volt elnökétől, Such Györgytől. Gyere el április 26-án csütörtökön este 6-kor az ELTÉ-re!
Időpont: 2012. április 26., 18.00
Helyszín: ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet, Múzeum körút 6-8., földszint 34-es nagyelőadó
Facebook-event: Such György az MR2-Petőfi átpozicionálásáról
A Magyar Rádió volt elnöke arról beszél majd, milyen szakmai megfontolások álltak a közszolgálati rádió kettes számú zenei adójának átpozicionálása mögött, emellett néhány személyes elképzeléséről, a rádióval kapcsolatos emlékeiről is mesél a hallgatóságnak.
Such György 1984-ben szerzett pénzügyi közgazdasági diplomát Budapesten. Tudományos kutatóként dolgozott, majd 1990-től a Magyar Narancs rovatvezető szerkesztője, 1994-től a TV3 kereskedelmi és marketing igazgatója, a Magyar Hírlap főszerkesztő-helyettese, majd az MTV alelnöke volt. 1999-ben egy éven át Hubert Humphrey ösztöndíjasként média tanulmányokat folytatott az Egyesült Államokban. Hazatérve az Antenna Hungária tanácsadója, majd az InfoRádió programigazgatója volt. 2004-től 2006-ig saját tanácsadó cégében dolgozott.
2006. augusztus 1-én szakmailag és gazdaságilag legyengült állapotban vette át a Magyar Rádió Zrt-t. Elnökségének négy éve alatt stabilan gazdálkodó intézménnyé alakította a társaságot: miközben 47 millió forint hitelből fedezett forráshiánnyal vette át az intézményt, távozásakor közel 2 milliárd forintos bankbetét mellett adta át, mandátumának lejártakor. Vezetése alatt jelentősen átalakult a közrádió adóinak műsorstruktúrája is. A hallgatottsági adatok visszaigazolták a változtatásokat: az MR1-Kossuth Rádió a rádiós piac leghallgatottabb adójává vált, a 180 perc és a Déli Krónika piacvezető volt a teljes lakosság körében, az MR2- Petőfi Rádió hallgatótáborában a 18-39 éves hallgatók száma megduplázódott, a rádió részesedése a 18-39 éves rádiózók között 2,5-szeresére emelkedett. 2009-ben beválasztották Such Györgyöt az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) Rádió Bizottságába.
A Zenei Hálózatok estek tavaszi sorozatán neves szakemberek és kutatók tartanak előadásokat a zenéhez kapcsolódó társadalmi és kulturális témákról, az ELTE médiatanszékén. Ha érdekelnek ezek a kérdések, látogass el az előadássorozat következő estjeire – az alábbi linkeken egy kattintással regisztrálhatsz is a facebook-eseményekre:
Május 3. csütörtök 18.00 - Kodaj Dániel a zene eltűnéséről a komolyzenéből
Május 10. csütörtök 18.00 - Ignácz Ádám a zenei inspiráció ábrázolhatóságáról